Závody 2015 – Bylo nás pět – okresní kolo RK

Závod – Bylo nás pět

Psal se rok 1946 a v Praze se uskutečnil první Svojsíkův závod. Tradice závodu je stále živá a tak ve dnech 18.-19. dubna proběhlo v Rychnově nad Kněžnou Místní kolo Svojsíkova závodu pro skautky a skauty z okresu. Domácí středisko Stetson přivítalo 17 soutěžních hlídek z Vamberka, Kostelce n. Orl., Rychnova, Dobrušky, Opočna, České Skalice a Trutnova.
Tématický rámec byl, v souvislosti s historií města a s letošním výročím úmrtí spisovatele Karla Poláčka, román Bylo nás pět.

Soutěžící měli možnost navštívit přímo během závodu zajímavá místa a lokality našeho města – gotický kostel sv.Havla, Slavín a zvonici, Sokolovnu, letovisko Studánka a okolí Ivanského jezera. Děkujeme všem, kteří nám umožnili tato místa do závodu zahrnout, či jinak podpořili okresní kolo. Na trati dlouhé 15 km plnily hlídky, některé v tématických kostýmech, úkoly s náplní zdravovědy, přírodovědy, přenosu zpráv, orientace, manuální zručnosti a další.
Do krajského kola, které se bude konat opět v Rychnově n. Kn., postupují první tři chlapecké a první dvě dívčí hlídky. Přejme jim ve velké konkurenci hodně úspěchů.

Výsledky skautky:
1. Opočno Berušky
2. Dobruška Lilijky
3. Dobruška Makovice
4. Rychnov Žabky
Výsledky skauti:
1. Rychnov Mravenci
2. Česká Skalice Medvědi
Dobruška Havrani (stejný počet bodů)
4. Česká Skalice Jestřábi

J. Hejčlová

no images were found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..