Brigádka pro vodníka

V neděli 10. února se skupina složená z roverů, rangers a jednoho oldskauta nechala najmout od častolovického vodníka a vyčistila mu část břehu, aby si mohl rozšířit vodní plochu.

[ pro Radara v sie-formě 😉 ]

Největší výzva byla zapálit oheň, který by měl dostatečný žár, aby dokázal spálit čerstvé dřevo. Pracanti nemuseli pálit pneumatiku a podobné radosti hlavně díky Petrovi s Tomášem, kteří přivezli z RK větráček z počítače předělaný na přenosný ohňový oxidační injektor na baterky.

Jak se oteplovalo, povrch vypuštěného rybníka se postupně proměňoval v bahenní lázeň, do které každou chvíli někdo strčil botu 😀

Výsledkem sedmihodinového snažení byla spousta legrace a dobře odvedená práce. Vodník byl nadmíru spokojený a skauti také.