Sražený cyklista a sekery

Skautské středisko Stetson hostilo v Rychnově n. Kn. ve dnech 6. – 7. června 2015 Krajské kolo Svojsíkova závodu s podtitulem …po stopách Karla Poláčka.

Závod obsahoval prvky moderní, ale také návrat k tradicím. Závodní hlídky si musely podle GPS souřadnic zjistit pozice jednotlivých stanovišť, během cesty sbíraly potřebné údaje z městských informačních tabulí a v sobotním horku plnily různorodé disciplíny. Bylo mezi nimi vaření v kotlíku, uzlování, historie a symbolika, práce s mapou, poznávání přírody, fyzická zdatnost, odhady a další. Velmi zajímavá byla pro děti zdravověda.

Sražený cyklista s krvácející ránou, zraněný řidič automobilu a hysterický spolujezdec – tak vypadala scéna, se kterou si děti musely co nejlépe poradit. K dispozici měly i fiktivní linku první pomoci s operátorkou.

Po sobotním závodě, spaní v Sokolovně i pod širákem se všichni těšili na nedělní doprovodnou hru a na vyhlášení výsledků, neboť první chlapecká a první dívčí hlídka postupují do celostátního kola. A komu to tedy budeme držet palce? Zde je výsledková listina:

Výsledky skautky:
1. Dobruška Lilijky
2. Hořice Stonožky
3. Hradec Králové Lišky
4. Malé Svatoňovice Borůvky
5. Nové Město n. M. Amazonky
6. Police n. Met. Ostružiny
7. Nové Město n. M. Ondatry
Výsledky skauti:
1. Dobruška Bizoni
2. Lázně Bělohrad Ostříži
3. Malé Svatoňovice Komáři
4. Česká Skalice Medvědi
5. Rychnov nad Kněžnou Stetson
6. Jičín Bizoni
7. Vrchlabí Krakonoš
8. Nové Město n. M. Kormoráni
9. Nové Město n. M. Mufloni

Děkujeme městu Rychnovu nad Kněžnou, ostatním střediskům (Vamberk, Kostelec n. Orl., Dobruška, Opočno) a jednotlivcům, kteří se na pořádání a průběhu závodu podíleli.

Středisko Stetson Rychnov n. Kn. (JH)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..