Závody 2015 – Bylo nás pět – okresní kolo RK

Závod – Bylo nás pět

Psal se rok 1946 a v Praze se uskutečnil první Svojsíkův závod. Tradice závodu je stále živá a tak ve dnech 18.-19. dubna proběhlo v Rychnově nad Kněžnou Místní kolo Svojsíkova závodu pro skautky a skauty z okresu. Domácí středisko Stetson přivítalo 17 soutěžních hlídek z Vamberka, Kostelce n. Orl., Rychnova, Dobrušky, Opočna, České Skalice a Trutnova.
Tématický rámec byl, v souvislosti s historií města a s letošním výročím úmrtí spisovatele Karla Poláčka, román Bylo nás pět.

Soutěžící měli možnost navštívit přímo během závodu zajímavá místa a lokality našeho města – gotický kostel sv.Havla, Slavín a zvonici, Sokolovnu, letovisko Studánka a okolí Ivanského jezera. Děkujeme všem, kteří nám umožnili tato místa do závodu zahrnout, či jinak podpořili okresní kolo. Na trati dlouhé 15 km plnily hlídky, některé v tématických kostýmech, úkoly s náplní zdravovědy, přírodovědy, přenosu zpráv, orientace, manuální zručnosti a další.
Do krajského kola, které se bude konat opět v Rychnově n. Kn., postupují první tři chlapecké a první dvě dívčí hlídky. Přejme jim ve velké konkurenci hodně úspěchů.

Výsledky skautky:
1. Opočno Berušky
2. Dobruška Lilijky
3. Dobruška Makovice
4. Rychnov Žabky
Výsledky skauti:
1. Rychnov Mravenci
2. Česká Skalice Medvědi
Dobruška Havrani (stejný počet bodů)
4. Česká Skalice Jestřábi

J. Hejčlová

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..