Cestou necestou

Do Mělčan u Dobrušky se ve čtvrtek 8.5. ráno sjížděly děti z celého okresu Rychnov n. Kn., ale i mimo něj, aby se zúčastnily Okresního kola závodu vlčat a světlušek. Středeční uplakané počasí nás trochu postrašilo, ale v den závodu bylo počasí přímo ideální. Trasa závodu dlouhá cca 2,5 km vedla lesním porostem do kopce i s kopce, po lesní zpevněné cestě, ale i po deštích pěkně rozbahněných pěšinách. Závodu se zúčastnilo třiadvacet závodících hlídek + 2 na zkušenou.

Hlídky vlčata: Dobruška 3, Kostelec n. Orl. 1, Nové Město n.Met. 2, Rychnov n.Kn. 3, Třebechovice 1, Vamberk 2.

Hlídky světlušky: Dobruška 4, Kostelec n. Orl. 1, Nové Město n.Met. 1, Opočno 2, Rychnov n.Kn. 1, Vamberk 2.

Soutěžilo se v osmi disciplínách, které prověřily znalosti, dovednosti, ale i schopnost týmové práce. Např. na Zdravovědě ošetřovaly různá poranění, v Přirodě poznávaly rostliny a zvířata, v Orientaci pracovaly s mapou, buzolou a legendou, Lanová dráha prověřila jejich rovnováhu a v Manuální zručnosti zatloukaly hřebíky, vázaly uzly, pracovaly s noži a to vše v časovém limitu. Všechny děti si závody v krásné přírodě užívaly, což dokazovaly jejich usměvavé tváře i soustředění s jakým nastupovaly na jednotlivá stanoviště. A jak to dopadlo?

Světlušky:

  1. Žabky, Stetson Rychnov n.Kn. 251 bodů
  2. Lišky Dobruška 239 bodů
  3. Modřenky Opočno 226 bodů

Vlčata:

  1. Albatros Nové Město n. Met. 240 bodů
  2. Bílá šestka Kostelec n.Orl. 237 bodů
  3. Chameleoni, Stetson Rychnov n. Kn. 232 bodů

První tři místa postupují dále do Krajského kola, které se bude konat již za 14 dní, 24. a 25. května v Novém Městě n. Metují. Tak našim okresním zástupcům ve velké konkurenci HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!

STETSON RK – Jana Hejčlová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..