Tábor 2015 očima Poštolek

Letošní tábor byl pro nejmladší dívčí družinu Poštolek významný proto, že se ho letos poprvé zúčastnila po celou dobu, tedy 14 dní. Holky tak měly možnost užít si o celých 7 dní navíc oproti loňsku. Další novinkou jsou posily ve vedení: Gabča Matoušová a Terka Mentziková, které jsme rády přivítaly mezi sebe. Letos nám taky poprvé začaly vznikat přezdívky (tak např. Marťafous, Gertruda, Řadovka, Skřítek,…), tak uvidíme, které z nich se chytnou a jaké nové přezdívky ještě vzniknou v budoucnu…
Ale co se nestalo, Poštolky ztroskotaly s Robinsonem Crusoe na pustém ostrově! Proto v průběhu tábora musely činit různé kroky pro přežití.
Robinson si psal deník a jednotlivé zápisy posílal v lahvích po vodě. Tak se Poštolky vždycky dozvěděly, co Robinson právě dělá, nebo co řeší za problémy a s čím se potýká.
Nejprve si musely trosečnice stejně jako Robinson vyrobit pohodlné oděvy. Následně vyrazily na průzkum ostrova a vytvořily si jeho mapu.
Dalším úkolem bylo vytvořit si kalendář a sluneční hodiny pro lepší orientaci v čase. Jako kalendář posloužil kůl, do kterého jsme každý večer dělaly zářez. U kůlu jsme si vytvořily vlastní lavičky a malé ohniště, u kterého jsme se každý večer scházely, hodnotily uplynulý den a povídaly si.
Dále bylo potřeba vytvořit si přístřešek, kde by se mohl Robinson v suchu a bezpečí vyspat.
Při těžké práci na pustém ostrově se člověk nevyhne nějakým těm drobným poraněním, proto bylo potřeba vyrobit si vlastní léčivé prostředky. Nasbíraly jsme si tedy třezalku a vyrobily z ní třezalkový olej.
Pro přežití na pustém ostrově je životně důležitý oheň, proto i Poštolky samy chystaly a zapalovaly svoje ohně. Na ohni jsme taky upekly výborné pstruhy.
Robinson jednoho dne zjistil, že na ostrově není tak úplně sám. Zjistil, že zde žije nějaký lidožravý domorodý kmen. Proto se Poštolky daly na průzkum. Kmen se zrovna chystal obětovat jednoho ze svých členů. Trosečnice se rozhodly ho vysvobodit, aby mu zachránily život. Byl to náročný boj, ale nakonec se to podařilo.
Jeden den jsme se vypravily hlouběji do nitra ostrova na průzkum a za pramenem čerstvé pitné vody. Bylo poměrně horko a dusno, cesta byla dlouhá (12 km) a nelehká, ale Poštolky to všechno krásně zvládly.
Od Robinsona jsme se jednoho dne dozvěděly, že v noci se má konat tajemný kouzelný domorodý rituál, který se odehrává jen jednou za 10 let. Kdo rituál, který provádí šaman v hloubi lesa, podstoupí, získá tím sílu, odvahu a zdraví. Všechny Poštolky tento magický rituál podstoupily.
Za každý splněný úkol a podle toho, jak se Poštolky přes den chovaly, dostávaly každý večer dílky, ze kterých si nakonec postavily loď, na které se dostaly z pustého ostrova zpět do civilizace. Dále dostávaly také libry, za které si po návratu mohly nakoupit různé dobroty a užít si oslavu.
Už teď se těšíme na příští tábor a doufáme, že si ho užijeme ještě víc než tento a po celou dobu v plné sestavě.
Více fotek z tábora naleznete zde: http://ivaha.rajce.idnes.cz/Tabor_Benatky_2015
O dalších aktivitách Poštolek se dočtete zde: http://postolkyrk.blog.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..