Žádost o podporu

Dovolujeme si Vás oslovit se žádostí o mimořádnou podporu.

Naše středisko se již 30. rokem věnuje výchově dětí a mládeže v Rychnově nad Kněžnou. K tomu využíváme skvělé zázemí – skautský areál Na Dubince. Je to krásné místo v přírodě, stranou městského hluku, oplocený travnatý areál s hřištěm, který je pro dětské hry ideální. Klubovna byla postavena v 80. letech minulého století a v roce 1988 byla zkolaudována jako „provozní budova pionýrského příměstského tábora“. Tuto budovu jsme v roce 1990 získali od Města Rychnova nad Kněžnou za symbolickou cenu a již 30 let v ní probíhají téměř denně schůzky a další skautské akce.

Jsme nezisková organizace a svoji činnost financujeme ze členských příspěvků, z dotací a darů. Nejvýznamnějším finančním zdrojem jsou pro nás po celých 30 let finance z rozpočtu Města Rychnova nad Kněžnou. Díky tomu mohly v průběhu 30 let klubovnu navštěvovat již stovky dětí. K dnešnímu dni v našem středisku registrujeme 168 členů, z toho 123 členů z řad dětí a mládeže.

Provoz klubovny je však dosti nehospodárný. Topíme elektřinou, a přestože se snažíme „šetřit“, díky starým a netěsným oknům spousta tepla uteče zbytečně. Spotřeba elektrické energie je největší položkou našeho rozpočtu (cca 80 tis. za rok). Budovu je třeba zateplit a okna vyměnit. A k tomuto kroku jsme se letos rozhodli.

Snažíme shánět finanční prostředky z různých zdrojů, v letošním roce jsme zvýšili registrační poplatek, oslovujeme rodiče dětí se žádostí o mimořádný příspěvek, zkoušíme sehnat potřebné finanční prostředky z grantů a současně se obracíme i na Vás se žádostí o podporu.

Vzhledem k tomu, že všichni dospělí členové střediska svou činnost pro děti i svou práci při údržbě klubovny a jejího okolí vykonávají dobrovolnicky, nemáme žádné mzdové náklady a veškeré finanční prostředky tedy putují opravdu na daný účel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..