Setkání dívčího kmene 2018

V sobotu 22. 9. 2018 se na Benátkách uskutečnilo vůbec první setkání dívčího kmene našeho střediska v jeho novodobé historii. Sestry se sjížděly už od během odpoledne. Největší skupina – skautek a světlušek z družin Lasiček, Poštolek a Žabek dorazila krátce po 17. hodině. A připojilo se k nám i několik sester, které byly u zrodu dnešního skautského střediska v roce 1990.Celá akce se nesla ve velice příjemné atmosféře, u večerního ohně se zpívalo, povídalo a hlavně vzpomínalo. I přes méně optimistické předpovědi počasí (ochladilo se o 10°C – na 18°C) se nás nakonec sešlo téměř 50.

Pod širým nebem nakonec nespal nikdo, i když na zápraží srubu byly připravené dvě palandy. Nocovalo se ve stanech a hlavně ve srubu, kde se na půdičce pohodlně vyspalo všech 18 mladších skautek a světlušek, ještě s velkou rezervou. Nedělní ráno už se jen sestry zapojily do poklizení tábořiště a autobusem z Lukavice odjely do svých domovů.

Za sebe můžu říci (a doufám, že to mohou říci i ostatní), že jsem strávila podzimní víkend na Benátkách ve velice milé společnosti, načerpala jsem i energii, chuť a nápady na další skautskou činnost. Opět jsem si připomněla tu sílu a kouzlo, které skauting pro mě měl, má a bude vždy mít.

Děkuji vám za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..