První víkendovka Soviček

První víkendovka Soviček proběhla 30. 11. – 1. 12. 2018. Sešly jsme se v plném počtu v 17 hodin. Přivítaly jsme se a sepsaly nákupní seznam. Následně jsme se vydaly do Lidlu nakoupit všechny věci, které jsme potřebovaly na vaření. Když jsme se vrátily, rozdělily jsme se na dvě skupinky. První šla se Zuzkou připravovat večeři a druhá šla s Lenkou a s Žížalou chystat spaní a stůl k večeři. Děvčata si přála špagety s kečupem a sýrem, který si samy nastrouhaly.

Po večeři rychle vyčistit zuby a hurá na pohádku. Pustily jsme si Anastázii, při které polovina Soviček usnula a zbytek usnul hned po vypnutí. Noc proběhla bez jediné stýskavé slzičky.

Ráno jsme vstávaly v 7:00 a venku na nás čekalo velké bílé překvapení. První sníh! Po snídani, kterou pro nás připravily maminky Dorotky a Magdičky se holky oblékly a šly ven řádit a hrát si ve sněhu. Kačenka se Zuzkou zůstaly uvnitř a začaly připravovat zeleninu na bramboračku. Když se ostatní vrátily z venku, všechny spojily síly a začaly pod vedením Lenky připravovat oběd. Kromě bramboračky jsme měly ovocné knedlíky naruby.

Během přípravy oběda jsme stihly nacvičit scénku na Mikulášskou a naučily jsme se novou hru – Městečko Palermo. Po obědě jsme se všechny společně vrhly na mytí nádobí a poté jsme začaly tvořit vánoční řetěz, andílky, čerty a Mikuláše.

O půl druhé jsme začaly uklízet a ve dvě hodiny už si pro Sovičky začali chodit rodiče. První víkendovka se velice povedla a my se už těšíme na příště 🙂 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..