Promítání dokumentu „Máma z basy“

Srdečně zveme všechny skauty, rodiče i přátele na promítání dokumentárního filmu „Máma z basy“ a navazující povídání s Ivou Hauptfleischovou, která se problematice českého vězeňství a obzvláště rodinného života vězňů a jejich dětí dlouhodobě věnuje. 

Akce se uskuteční v pátek 24. 11. 2017 od 17:00 ve skautské klubovně na Dubince.

Film Máma z basy pojednává o třech ženách, které jsou ve výkonu trestu spolu se svými dětmi v unikátní věznici pro matky s dětmi ve Světlé nad Sázavou. Film se tak zamýšlí nad efektivitou trestu a mateřským poutem jako největší motivací k návratu do běžného života. Současně se dotýká také stigmat, se kterými se lidé po výkonu trestu setkávají. Ta jim návrat do života ztěžují a mohou být také jedním z důvodů jejich recidivy.

Více na facebooku: https://www.facebook.com/events/329935310808241/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1510684653890855

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..