Okresní setkání rádců: Kostelec n. Orlicí, 1.-3. března 2019

Opět po roce proběhlo setkání členů středisek okresu Rychnov nad Kněžnou. Za účelem předávání zkušeností, navazování nových přátelství a společně strávených aktivit při hrách i motivačních programech. Záměr celé akce je pomoci rádcům družin při přípravě programu na pravidelné schůzky, víkendové výpravy a poděkování za jejich nepostradatelnou pomoc, kterou vykonávají ve svých oddílech. Celkem se zúčastnilo 26. skautů a skautek ze středisek Kostelec nad Orlicí. Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, Vamberk a Opočno.

Symbolický rámec celého setkání bylo projití labyrintem a nalezení součástek ke stavbě stroje času a jeho zkonstruování v pěti týmech. Dále museli absolvovat pět vzdělávacích bloků. Práce s mapou, plánování trasy půldenního výletu, odhad vzdálenosti. Znalost historie a poučení se z ní. Rozdělávání ohně, výroba kanadského krbového polena. Lanové aktivity, přelezení strže vlastnoručně vytvořenou lanovou lávku. Pomoc s plánováním svých denních a družinových aktivit, seznámení se různými aplikacemi, el. kalendáři atd. 

Účastníci společnou závěrečnou besedou řešili problematiku likvidace a zpracování odpadů. Se zaměřením recyklace mobilních telefonů a jak nás mobilní telefony ovlivňují v každodenním životě. Jenom v České republice je v domácnostech či firmách uloženo na 8 000 000 ks. této elektroniky. 

Děkuji Michaele Tobiškové, Emě Červené, Věře Sokolové, Vojtěchovi Novotnému, Markovi Hobzovi, Matějovi Ešpandrovi za účast na vzdělávacím kurzu.

Leoně Hynkové, Zuzaně Vaterové, Janu Sokolovi a Janu Hobzovi za výpomoc s programem a součinnost v realizačním týmu. 

V příštím roce 2020 proběhne setkání na skautské základně v Dobrušce. 

Napsal Zdeněk Kheil – Paleček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..