3. Žabí předtáborovka

Jako každý rok, i letos, jsme se o druhém víkendu v červnu (10. – 12. 6. 2016) vydaly na poslední výpravu v tomto školním roce. Měly jsme před sebou pořádný kus cesty, cílem byly Sedmihorky v Českém ráji.

V pátek v 15:02 se nám povedlo všechny zúčastněné Žabky (Verunka, Natka, Míša, Klárka, Týna, Eliška, Péťa, Zuzka, Savka, Terka a Lea), veškerá zavazadla, kterých nebylo zrovna málo, i obě vedoucí (Vendy a Verča) naložit do vlaku a už jsme svištěly směrem Český ráj. Po třech přestupech a celkem 3,5 hodinách cesty jsme dorazily do Sedmihorek. Naštěstí kemp nebyl od zastávky daleko, a tak už v půl osmé jsme měly postavené stany, byly jsme zabydlené a užívaly jsme si večerního volna. Unaveny cestou jsme brzy zalehly do spacáků.

Druhý den po snídani a vytvoření svačinových balíčků jsme vyrazily na krátký průzkum okolí. Cesta nás provedla skalním městem, občas byla i dost strmá, ale přeci jen jsme si ji užily. Občas někdo zmizel ve skále, většinou to byla Natka, za podpory Verunky a Míši, některé se občerstvily krásnými modrými borůvkami, které po cestě našly, nechyběly ani vyhlídky a volání na horolezce. Dorazily jsme na Valdštejn. Hrad jsme si prošly každá sama a měly jsme za úkol najít si nějaký detail a ten pak zkusmo nakreslit, což se všem povedlo. Po hodině jsme se vydaly dál, tentokrát na Hrubou Skálu. Po cestě jsme procházely arboretem, kde jsme potkaly například Liliovník tulipánokvětý nebo Dub zimní mišpulolistý. Zámek byl sice zavřený, ale moc nám to nevadilo, už jsme se těšily zpátky do kempu. Procházely jsme kolem skály z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny, takže máme program na některou další schůzku, až budeme hledat, jestli to je opravdu ona. Po návratu ty otužilejší z nás skočily do rybníka, ty méně otužilé zůstaly na břehu a hrály si s míčem. Večeři si každý stan vařil sám, měly jsme polévku a nudle s mákem. Večer jsme hrály různé rozmotávací a hádací hry a povídaly si o blížícím se táboře.

K nedělní snídani jsme si dopřály koláče. Sbalené jsme byly rychle a jen jsme čekaly, až se přežene drobná přeháňka, abychom sbalily stany a vydaly se na vlak. Cesta domů byla možná ještě delší než v pátek, ale i tak jsme šťastně dorazily domů k rodičům.  Plné dojmů a vzpomínek už se těšíme na další akci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..